Bábkové divadlo na Rázcestí pripravuje intenzívny divadelný program počas jarných prázdnin, venovaný najmä školáčkam a školákom. Bábkové divadlo na Rázcestí hrá od 24. do 28. februára v dvoch hracích časoch, uvádza divadelné predstavenia a tvorivé ateliéry pre deti a rodiny.

V utorok, stredu a štvrtok sú o 10:00 na programe tvorivé dielne s rôznym zameraním. 

Bábkový ateliér (25. február)

Bábkový ateliér vás vtiahne do sveta animácie a rôznych typov bábok, ktoré ožijú pod rukami bábkoherečky Aleny Sušilovej. Ateliér poskytuje priestor, aby si deti vyskúšali radosti a starosti bábkoherca, bábkoherečky s vodením bábok na vlastnej koži.

Ponožkový ateliér (26. február)

V obľúbenom Ponožkovom ateliéri si pod vedením výtvarníčky Katky Mažáryovej môžu deti vyrobiť roztomilú bábku, na ktorú môžu použiť aj vlastnú ponožku. Jednoduché a pôsobivé bábky z ponožiek sú inšpirované predstavením BDNR pre najmenších Hmatuláci. 

Meninový ateliér s maskami (27. február)

Meninový ateliér s maskami prinesie do BDNR benátsky karneval. Hostia a hostky ateliéru si pod vedením výtvarníčky Terezy Krnáčovej budú môcť vytvoriť tvárovú masku s držadlom, vítané sú nápady inšpirované vlastnými menami. Oslávencom a oslávenkyniam, ktorí oslavujú meniny počas prázdninového týždňa (Matej, Matiáš, Frederika, Viktor, Alexander, Zlatica, Zlatka, Radomír, Albín) divadlo ponúka vstup do ateliéru s 50 % zľavou. 

V pondelok, utorok, štvrtok a piatok sú o 15:00 na programe divadelné predstavenia pre deti od 3 – 4 rokov.

Prvý jarnoprázdninový deň ponúka najčerstvejšie predstavenie divadla venované deťom, protiklamársku rozprávku o zamrznutých ušiach, zlom škriatkovi a dobrých palacinkách. Inscenácia O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu mala premiéru v januári tohto roku v réžii domáceho režiséra Mariána Pecka a okamžite sa stala diváckym favoritom. (Pre deti od 4 rokov.)
Utorok prinesie marionetovú stálicu divadelného repertoáru Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. Inscenáciu podľa staročeských rozprávkových  príbehov K. J. Erbena pre BDNR zrežírovala česká divadelníčka Bela Schenková. Predstavenie srší humorom, ktorý pobaví malých aj veľkých, účinkujú unikátne storočné marionety. (Pre deti od 3 rokov.)
Okrem predstavení z repertoáru BDNR sa predstaví aj špeciálny hosť. Pozvanie prijalo Divadlo Babadlo z Prešova, ktoré do Banskej Bystrice prinesie bábkovú interpretáciu klasickej ľudovej rozprávky Popolvár v režijnej interpretácii zakladateľky divadla Júlie Labudovej. Hosťovské predstavenie sa uskutoční vo štvrtok 27. februára. (Pre deti od 3 rokov.)
Prázdninový týždeň uzavrie piatkové predstavenie Princezná na hrášku podľa rovnomennej rozprávky dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Inscenáciu pre BDNR zrežíroval hosťujúci režisér Michal Náhlík. V rozprávke nebude chýbať princezná, dvorné dámy, ale objaví sa aj princ, ktorý bieleho koňa vymenil za bicykel. (Pre deti od 3 rokov.)

Viac informácií o programe jarných prázdnin nájdete na webe divadla.

Realizované v rámci Roku slovenského divadla 2020. S finančnou podporou Mesta Banská Bystrica. Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.

X