Prihláste sa aj vy do projektu Rok slovenského divadla 2020

Rok 2020, ktorý má veľký význam pre slovenské divadlo, sa nezadržateľne blíži a my budeme radi, ak bude jeho súčasťou aj vaša inštitúcia. Zapojiť sa do dobrovoľného projektu môžete jednoducho.

Cieľom projektu je spojiť divadelné a iné kultúrne inštitúcie na Slovensku a aj takouto formou si pripomenúť význam slovenskej divadelnej histórie. Budeme preto radi, ak do svojho dramaturgického plánu na rok 2020 zahrniete podujatia, ktoré sa priamo týkajú slovenského divadla a súčasne ich prostredníctvom špeciálneho loga zaradíte do zoznamu podujatí vyhláseného projektu.

Ako sa zapojiť?

Oslovte kontaktnú osobu pre Rok slovenského divadla 2020, ktorá vám zodpovie aj všetky vaše prípadné otázky. Účasť na projekte je dobrovoľná a veríme, že prostredníctvom špeciálneho loga a webovej stránky, ktorú pripravujeme na tento účel, sa nám podarí združiť pripravované podujatia z celého Slovenska.

Zároveň si vás dovoľujeme informovať, že Fond na podporu umenia plánuje na jeseň 2019 zverejniť výzvy. Niektoré z nich budú prioritne zohľadňovať zameranie na Rok slovenského divadla 2020. Odporúčame vám sledovať webovú stránku Fondu na podporu umenia – www.fpu.sk.

Podujatia Roku slovenského divadla 2020 na jednom mieste

Divadelný ústav taktiež pripravuje webovú stránku k projektu Rok slovenského divadla 2020. Pôjde o jedinečný informačný portál, ktorý bude poskytovať na jednom mieste všetky informácie, týkajúce sa celoslovenského projektu. Súčasťou webu bude aj kalendár podujatí jednotlivých zúčastnených inštitúcií. Webová stránka bude určená pre širokú verejnosť, návštevníkov a médiá.

Momentálne, kým sme v tvorivej fáze webovej stránky, veľmi oceníme poskytnutie informácií o podujatiach, ktoré plánujete v najbližšej divadelnej sezóne a celkovo v roku 2020 organizovať pod hlavičkou projektu Rok slovenského divadla 2020. Zároveň by sme vás chceli poprosiť, aby ste priebežne poslali zoznam pripravovaných podujatí na e-mailovú adresu eva.fackova@theatre.sk.

Logo, logo manuál a ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke v sekcii Médiá.

Logo môžete využívať na propagačné účely podujatí týkajúcich sa projektu Rok slovenského divadla 2020.

Grafické podklady pre Rok slovenského divadla 2020 nájdete aj tu:

X