V Bábkovom divadle na Rázcestí vianočne i povianočne

Plánované predstavenia boli v Bábkovom divadle na Rázcestí od 18. decembra 2020 do 10. januára 2021 na základe opatrení súvisiacich s koronavírusom zrušené. Divadlo pristúpilo k alternatíve – vysiela online.

Bábkové divadlo na Rázcestí malo 27. decembra 2020 o 16.00 hod. hrať pre deti od 4 rokov a ďalších divákov, diváčky inscenáciu Pinocchio. Vzhľadom k tomu, že túto hru nestíhame natočiť a pripraviť v dostatočnej kvalite, rozhodli sme sa priniesť Pinocchia trochu inak – rozprávkovo. Spolu s hercom BDNR Andrejom Polakovičom pripravila režisérka Iveta Škripková inscenované čítanie z knihy Carola Collodiho. O tom, že lož má krátke nohy a/alebo dlhý nos a o tom, aké je dôležité občas prehltnúť aj horkú pilulku. Dobrodružstvá o ceste za šťastím veľkých a malých bude sprevádzať aj samotný Pinocchio – ten náš, divadelný, z Rázcestia. K nemu sa pridajú aj ostatné bábky, rekvizity a aj scéna z inscenácie o najznámejšom drevenom chlapcovi na svete. Veríme, že Vám vianočné obdobie spríjemníme Rozprávkovaním s Andrejom a Pinocchiom, ktoré bude v plánovanom čase inscenácie 27. decembra o 16.00 hod.

Zatvorenie divadiel platí, žiaľ, ešte i po sviatočnom období. To sa dotklo najnovšej inscenácie divadla – Hra od Jozefa Mokoša. Za svoju existenciu stihla online premiéru a aj tú ozajstnú, divadelnú premiéru. Klauniáda o dvoch lenivých kocúroch a šikovnej myši pre deti od 4 rokov sa bude konať 10. januára 2021 online ako prvé predstavenie v roku 2021 v pravidelnom hracom čase o 16.00 hod.

VSTUPENKY NA OBIDVE ONLINE PREDSTAVENIA nájdete na webovej stránke ticket-art.sk. Pri virtuálnych vstupenkách nájdete link, na ktorom si budete môcť pozrieť video, a to až 24 hodín od sprístupnenia.

Bábkové divadlo na Rázcestí aktuálne pracuje na uvedení novej hry – kabaretu s názvom Divadlo na konci sveta. Bábkové hypnotické antivírové mystérium plánuje uviesť vo februári 2021. Koncom roka 2020 zverejní work in progress, video s ukážkou toho, čo sa za názvom Divadlo na konci sveta skrýva. Záznam bude sprístupnený 30. decembra 2020 o 19.00 hod. na webovej stránke a na Facebooku divadla, tiež na YouTube kanáli BDNR.

X